O Firmie - MetTec
Obróbka metali CNC

Obróbka metali CNC


Pomysł na kształt Twoich potrzeb – to nasza pasja!          

                                                                

precyzyjne toczenie p002_3Codziennie tworzymy firmę Mettec ,a nasze kompetencje wyrastają z doświadczenia i wywodzą się z dziedzin formowania plastycznego metali, toczenia oraz obróbki CNC. Charakter firmy określa grupa specjalistów z różnych dziedzin, własne zaplecze produkcyjne i elastyczność.

Działalność firmy Mettec od 15 lat, a swoją działalność rozpoczynała od formowania drutu. Obecnie rozwija się w kierunku obróbki metalu. Celem nadrzędnym firmy jest realizowanie potrzeb przemysłu z pozycji jakościowego dostawcy outsourcingowego.

Produkcję, którą realizujemy wspieramy własną myślą inżynierską, korzystamy z naszych doświadczeń, jak również wykonujemy ją według dokumentacji klienta.
Podejmujemy się zwłaszcza tych zadań, które wymagają indywidualnych, innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta.

 

Aktualności


Mettec Kamil Lipiak realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Wdrożenie przełomowej technologii i usługi wytwarzania małogabarytowych, metalowych precyzyjnych elementów toczonych”   Celem inwestycji technologicznej projektu jest wdrożenie w  firmie METTEC KAMIL LIPIAK nowej technologii, opartej na zgłoszeniu patentowym pod nazwą „Sposób automatycznego podawania odkuwek w procesie wytwarzania małogabarytowych elementów” Efektem projektu będzie wprowadzenie na rynek europejski usługi wielkoseryjnej produkcji metalowych precyzyjnych elementów toczonych, w której wyróżnić można dwie dziedziny oferty z obszaru usług : produkcji precyzyjnych, metalowych, niestandardowych, toczonych elementów złącznych.  

Wartość projektu: 2 300 000,00 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 1 265 000,00 zł

 
Rozgrywki tczwewskiej ligi piłki nożnej w wydaniu "poza związkowym" (bo wcale nie amatorskim) rozkręciły się na dobre. W sezonie 2015/2016, jako zwycięzcy drugiej ligi pod dotychczasową nazwą MarMot, a obecnym sponsorem tytularnym - wystepujemy w najwyższej klasie rozgrywkowej i powiedzieć, że Nasza drużyna trzyma się dzielnie - to mało! Po pięciu kolejkach prowadzimy w tabeli bez straty punktu i oby ta dalej... Mettec przed meczem: Mettec ALPN Tczew 2016 - tutaj na zdjęciu niestety niecała nasza drużyna. A my wszyscy - po prostu miłośnicy futbolu... i tak już od wielu lat. Nieważne czy pada deszcz czy śnieg - jesteśmy zawsze gotowi zagrać ten najważniejszy mecz! A... najbliższy mecz zapowiada się pasjonująco, zagramy bowiem z mocnymi D & M Kropkowski. My - "metalowcy" sprawdzimy się zatem z "drewniakami" ;-) Ciekawe jak będzie? Ale: "Jesteśmy z Wami i...!" Trzymamy kciuki!  

Standard jakości iso: Priorytetem naszym jest sprostanie wymaganiom jakościowym naszych klientów. Dlatego opracowujemy procedury kontroli jakości i dbamy o jakość naszych wyrobów od momentu doboru surowca po wysyłkę gotowego elementu. Posiadamy odpowiednio wyposażone zaplecze kontrolno-pomiarowe, które stale rozwijamy przy realizacji kolejnych projektów.

W związku z powyższym mamy przyjemność poinformować Państwa, iż firma nasza przystąpiła do wdrażania Standardu Jakości ISO 9001:2008, tak aby w grudniu 2016 certyfikować się w tym zakresie.

ISO9001

Z wizytą na największych targach w Polsce maszyn i technologii przemysłowej ITM Targi Poznań nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej firmy. Wystawcy reprezentujący najwyższy poziom technologiczny stworzyli jak zwykle znakomitą okazję do rozpoznania najnowszych trendów w specjalistycznych dziedzinach technicznych. Podczas wizyty odbyliśmy szereg spotkań z zaprzyjaźnionymi i mniej nam znanymi dostawcami technologii.

Targi ITM PoznańObecność nasza skupiona była wokół technologii obróbki skrawaniem, w szczególności toczeniem na automatach tokarskich. Mieliśmy więc okazję przeprowadzić kilkanaście ciekawych rozmów na interesujące nas szczegółowe tematy związane z toczeniem na automatach tokarskich. Mając sprecyzowane potrzeby związane z naszymi dotychczasowymi doświadczeniami skorzystaliśmy z okazji do wymiany poglądów na wysokim poziomie kompetencji. Na tej podstawie mamy zamiar podjąć wiele interesujących działań będących podstawą dalszego rozwoju i zaawansowania technologicznego naszej firmy w dziedzinie obróbki toczeniem CNC.

Wizyta na specjalistycznych targach ma wymiar również biznesowy, gdyż mając możliwości rozmowy z dostawcami technologii zdobywamy bieżącą widzę na temat kierunków rozwoju dla naszej firmy i tempa rozwoju poszczególnych sektorów wykorzystujących technologie, w których chcemy się rozwijać. Ponadto warto wspomnieć, że odwiedziliśmy halę forum odlewniczego FOCAST i halę wystawienniczą partnerów z rynku Indyjskiego India Show, którzy po raz pierwszy w Polsce otrzymali dedykowaną powierzchnię targową.

Możemy potwierdzić, że obecność na poznańskich targach ITM ugruntowuje i poszerza nasze horyzonty oraz wiedzę technologiczną i skutkuje bardziej efektywnymi decyzjami inwestycyjnymi.

Kontakt

METTEC
ul. Piaskowa 3
83-110 Tczew, Poland
tel/fax: +48 58 563 0 234

Mettec
Logo Fundusze Europejskie
Logo Unii Europejskiej