Technologie produkcji

Technologie produkcji

Technologie produkcji obróbki metali za każdym razem potrafią nas czymś zaskoczyć. Każdy producent elementów metalowych stale podnosi szybkość, dokładność, precyzję wykonywanych podzespołów. Możliwe do obróbki stają się coraz cieńsze blachy i trudniejsze do obróbki metale. Dzieje się tak dzięki postępowi jakościowemu w projektowaniu i wykonaniu obrabiarek wykorzystywanych w procesach produkcji. Ponadto zaczęto stosować coraz to bardziej wymyślne stopy metali, zarówno do materiału obrabianego, jak i do produkcji narzędzi do obrabiarek. Dodatkowo większość producentów zaczyna zwracać coraz częściej uwagę na pozostałe aspekty obróbki. Zaczynają liczyć się takie szczegóły jak serwis, wsparcie techniczne, projekt CAD, ekonomika procesów obróbki. W tym ostatnim aspekcie to właśnie znajomość możliwości konkurencyjnych metod obróbki metalu oraz kompleksowa analiza związanych z nimi kwestii technologicznych i ekonomicznych pozwalają uniknąć błędnych decyzji co do wyboru odpowiedniej technologii produkcji.

TECHNOLOGIE PRODUKCJIPoza wymienionymi wcześniej aspektami rośnie również waga informatyzacji procesów produkcji. Coraz częściej producenci zauważają, że dobrze dobrane oprogramowanie jest podstawą doskonalenia produkcji. Z możliwości organizacji produkcji za pomocą narzędzi informatycznych korzysta już większość średnich i dużych firm produkcyjnych, ale okazuje się, że takie rozwiązania są szczególnie przydatne w firmach najmniejszych świadczących usługi obróbki. Zastosowane oprogramowanie do maszyn, oraz umiejętność jego odpowiedniej modyfikacji pozwala zapanować nad fakturami, w znacznym stopniu zoptymalizować zużycie materiału (obniżyć koszty) lub tez ustalić odpowiednie priorytety realizacji poszczególnych zleceń produkcji.
Ostatecznie jednak warto pamiętać o tym, że w praktyce produkcyjnej ważne są nie maszyny, a rozwiązania – rozwiązania, które pozwalają na szybkie i sprawne poradzenie sobie z wyzwaniami rynku oraz zapewnienie jak najlepszej współpracy z Klientem.

Kontakt

METTEC
ul. Piaskowa 3
83-110 Tczew, Poland
tel/fax: +48 58 563 0 234

Mettec
Logo Fundusze Europejskie
Logo Unii Europejskiej
Copyright © 2012 - 2014 by METTEC METALWORKING CNC