Aktualności · MetTec
METTEC na Dniu Strefy na PG

Aktualności

29.11.2017 METTEC na Dniu Strefy na PG


 

mettec dzień strefy PG

W ostatnim tygodniu nasza firma METTEC wzięła udział w wydarzeniu pt. „Dzień Strefy na Wydziale Mechanicznym” organizowanym przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną na Politechnice Gdańskiej. Podczas tego spotkania studenci i absolwenci Uczelni mieli bezpośrednią możliwość poznania czołowych firm działających w PSSE.

Dla młodych i ambitnych ludzi była to okazja do skonfrontowania swoich wyobrażeń o pracy w danej branży ze stanem faktycznym.

Prezentacja naszej firmy jako kontraktowego producenta i dostawcy metalowych elementów i komponentów dla szeroko rozumianego przemysłu spotkała się z dużym i żywym zainteresowaniem studentów Wydziału Mechanicznego. Mieliśmy poczucie wysokiej kompetencji studentów i ich zbieżnych zainteresowań wynikających z wybranego technicznego kierunku studiów z profilem działalności naszej firmy.

Firma Mettec przedstawiła przede wszystkim konkretne oferty pracy i stażu skierowane bezpośrednio do studentów i absolwentów PG m.in. takie jak konstruktor-technolog czy specjalista mechatroniki. Podczas licznych, interesujących rozmów mogliśmy naświetlić specyfikę pracy na konkretnych stanowiskach i zaprosić do dalszego kontaktu z naszą firmą.


 

14.11.2016 Fundusze Europejskie: METTEC beneficjentem programu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach kredytu na innowacje technologiczne nowej perspektywy 2014-2020Mettec Kamil Lipiak realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Wdrożenie przełomowej technologii i usługi wytwarzania małogabarytowych, metalowych precyzyjnych elementów toczonych”

 

Celem inwestycji technologicznej projektu jest wdrożenie w  firmie METTEC KAMIL LIPIAK nowej technologii, opartej na zgłoszeniu patentowym pod nazwą „Sposób automatycznego podawania odkuwek w procesie wytwarzania małogabarytowych elementów”

Efektem projektu będzie wprowadzenie na rynek europejski usługi wielkoseryjnej produkcji metalowych precyzyjnych elementów toczonych, w której wyróżnić można dwie dziedziny oferty z obszaru usług : produkcji precyzyjnych, metalowych, niestandardowych, toczonych elementów złącznych.

 

Wartość projektu: 2 300 000,00 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 1 265 000,00 zł

 

18.05.2016 METTEC w tczewskiej ALPN

Rozgrywki tczwewskiej ligi piłki nożnej w wydaniu „poza związkowym” (bo wcale nie amatorskim) rozkręciły się na dobre.

W sezonie 2015/2016, jako zwycięzcy drugiej ligi pod dotychczasową nazwą MarMot, a obecnym sponsorem tytularnym – wystepujemy w najwyższej klasie rozgrywkowej i powiedzieć, że Nasza drużyna trzyma się dzielnie – to mało!
Po pięciu kolejkach prowadzimy w tabeli bez straty punktu i oby ta dalej…

Mettec przed meczem:

Mettec ALPN Tczew 2016

– tutaj na zdjęciu niestety niecała nasza drużyna.

A my wszyscy – po prostu miłośnicy futbolu… i tak już od wielu lat. Nieważne czy pada deszcz czy śnieg – jesteśmy zawsze gotowi zagrać ten najważniejszy mecz!

A… najbliższy mecz zapowiada się pasjonująco, zagramy bowiem z mocnymi D & M Kropkowski.
My – „metalowcy” sprawdzimy się zatem z „drewniakami” 😉 Ciekawe jak będzie?

Ale: „Jesteśmy z Wami i…!”

Trzymamy kciuki!

 

10.07.2014 Standard jakości ISO

Standard jakości iso: Priorytetem naszym jest sprostanie wymaganiom jakościowym naszych klientów. Dlatego opracowujemy procedury kontroli jakości i dbamy o jakość naszych wyrobów od momentu doboru surowca po wysyłkę gotowego elementu. Posiadamy odpowiednio wyposażone zaplecze kontrolno-pomiarowe, które stale rozwijamy przy realizacji kolejnych projektów.

W związku z powyższym mamy przyjemność poinformować Państwa, iż firma nasza przystąpiła do wdrażania Standardu Jakości ISO 9001:2008, tak aby w grudniu 2016 certyfikować się w tym zakresie.

ISO9001

12.06.2014 Targi ITM Poznań

Z wizytą na największych targach w Polsce maszyn i technologii przemysłowej ITM Targi Poznań nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej firmy. Wystawcy reprezentujący najwyższy poziom technologiczny stworzyli jak zwykle znakomitą okazję do rozpoznania najnowszych trendów w specjalistycznych dziedzinach technicznych. Podczas wizyty odbyliśmy szereg spotkań z zaprzyjaźnionymi i mniej nam znanymi dostawcami technologii.

Targi ITM PoznańObecność nasza skupiona była wokół technologii obróbki skrawaniem, w szczególności toczeniem na automatach tokarskich. Mieliśmy więc okazję przeprowadzić kilkanaście ciekawych rozmów na interesujące nas szczegółowe tematy związane z toczeniem na automatach tokarskich. Mając sprecyzowane potrzeby związane z naszymi dotychczasowymi doświadczeniami skorzystaliśmy z okazji do wymiany poglądów na wysokim poziomie kompetencji. Na tej podstawie mamy zamiar podjąć wiele interesujących działań będących podstawą dalszego rozwoju i zaawansowania technologicznego naszej firmy w dziedzinie obróbki toczeniem CNC.

Wizyta na specjalistycznych targach ma wymiar również biznesowy, gdyż mając możliwości rozmowy z dostawcami technologii zdobywamy bieżącą widzę na temat kierunków rozwoju dla naszej firmy i tempa rozwoju poszczególnych sektorów wykorzystujących technologie, w których chcemy się rozwijać. Ponadto warto wspomnieć, że odwiedziliśmy halę forum odlewniczego FOCAST i halę wystawienniczą partnerów z rynku Indyjskiego India Show, którzy po raz pierwszy w Polsce otrzymali dedykowaną powierzchnię targową.

Możemy potwierdzić, że obecność na poznańskich targach ITM ugruntowuje i poszerza nasze horyzonty oraz wiedzę technologiczną i skutkuje bardziej efektywnymi decyzjami inwestycyjnymi.

05.11.2013 Kapitał ludzki

Obecnie firma korzysta z projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Fundusze unijne szansą na wzrost zatrudnienia w powiecie tczewskim”. Program stanowi potwierdzenie głównych kierunków rozwoju w polityce prozatrudnieniowej rządu oraz umożliwia wykorzystanie środków EFS w Polsce w latach 2007-2013. Głównym celem Programu jest wzrost zatrudnienia i spójności społecznej. Osiągnięcie tego celu umożliwia realizacja sześciu celów strategicznych:

  • Podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia osób bezrobotnych i biernych zawodowo
  • Zmniejszenie obszarów wykluczenia społecznego
  • Poprawa zdolności adaptacyjnych pracowników i przedsiębiorstw do zmian zachodzących w gospodarce
  • Umożliwienie dostępu społeczeństwa do edukacji na różnych szczeblach kształcenia przy jednoczesnym zwiększeniu jakości usług edukacyjnych
  • Zwiększenie potencjału administracji publicznej w zakresie opracowania polityk i świadczenia usług wysokiej jakości oraz wzmocnienie mechanizmów partnerstwa
  • Wzrost spójności terytorialnej

Program ten ma za zadanie wspierać takie obszary jak: zatrudnienie, edukacja, integracja społeczna, rozwój potencjału adaptacyjnego pracowników i przedsiębiorstw, a także zagadnienia związane z rozwojem zasobów ludzkich na terenach wiejskich, budową sprawnej i skutecznej administracji publicznej wszystkich szczebli oraz promocją zdrowia zasobów pracy.

Inicjatywa daje szansę i możliwość rozwoju młodym inżynierom i pozwala wykorzystać nabytą przez nich wiedzę oraz zdobyte umiejętności w sposób praktyczny. Dzięki temu mają możliwość zdobycia doświadczenia, tak ważnego we współczesnym świecie, które umożliwi im dalszy rozwój kariery.

Program Operacyjny Kapitał Ludzki finansowany jest w 85 procentach ze środków Unii Europejskiej, a dokładniej z Europejskiego Funduszu Społeczeństwa oraz w 15 procentach ze środków krajowych. Łączna kwota przewidywana na realizację Programu wynosi ponad 11,5 mld euro.

KAPITAŁ LUDZKI

18.10.2013 Mettec – targi EMO

We wrześniu w Hannoverze odbyły się jedne z najważniejszych targów przemysłowych w Europie – Targi EMO 2013, na których nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej firmy. Głównym celem uczestnictwa w tych targach, było poznanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych z dziedziny toczenia na automatach tokarskich oraz obróbki skrawaniem.

Reprezentujące firmy dzieliły się wiedzą z dziedziny narzędzi skrawających, stanowiące dla nas kluczowe informacje, które mogą zostać wykorzystane do poprawy wydajności procesów. Spotkania miały na celu wybranie najlepszych dostawców narzędzi specjalnych, aby ułatwić i zoptymalizować realizację projektów. Przedstawione rozwiązania techniczne już wkrótce zostaną użyte na naszych automatach tokarskich. Kontakty zawiązane na targach już przyniosły pierwsze efekty w postaci nowych zamówień i powrotu do projektów, które przed targami wydawały się technologicznie zbyt złożone.

EMO Hannover 2013 targi kooperacji w dziedzinie obróbki toczeniem

EMO Hannover 2013 targi kooperacji w dziedzinie obróbki toczeniem

26.08.2013 Obróbka metali – nowe możliwości

Od początku czerwca 2013 roku moce produkcyjne obróbki metali firmy Mettec znacząco się zwiększyły dzięki powiększeniu parku maszynowego o automatyczne centrum obróbcze firmy Marubeni Citizen-Cincom. Jest to automat tokarski z funkcjami wiercenia i frezowania praktycznie w każdej osi. Ograniczeniem dla tej maszyny jest tylko i wyłącznie wyobraźnia programisty CNC, któremu przyjdzie się z nią zmierzyć.

Obróbka metali możliwościAutomat tokarski M32 w połączeniu z nowoczesnymi narzędziami skrawającymi jest stabilnym i powtarzalnym centrum do produkcji wielkoseryjnej elementów o bardzo skomplikowanych kształtach i ciasnych tolerancjach. Mogą to potwierdzić zadowoleni klienci z branży wentylacyjnej i budowy maszyn, którzy już otrzymują detale na nim produkowane.

Dzięki dzięki stabilnej pracy tego urządzenia możemy przedstawiać konkurencyjne oferty dla klientów z branży metalowej, akcesoriów meblowych, elektrotechnicznej i innych. Analizując wymagania branży motoryzacyjnej, z która mamy już doświadczenie wiemy, że nasze produkty jakościowo nie będą odbiegać od największych krajowych jak i zagranicznych producentów elementów toczonych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produkcyjną.

Kontakt

METTEC
ul. Piaskowa 3
83-110 Tczew, Poland
tel/fax: +48 58 563 0 234

Mettec
Logo Fundusze Europejskie
Logo Unii Europejskiej