Wycinanie rowka czołowego

Wycinanie rowka czołowego

Wycinanie rowka czołowego w procesie toczenia CNC, w szczególności toczenie precyzyjne na obrabiarce CNC wiąże ze sobą szereg procesów występujących równolegle  lub w bezpośrednim następstwie. Ich efektywność rozłożona jest na wielu płaszczyznach, na które wpływ mają producenci maszyn, dostawcy narzędzi oraz kadra operatorsko-inżynierska obsługująca proces w firmie realizującej produkcję.

Wycinanie rowka czołowego w procesie toczenia CNCJednym z procesów istotnych z punktu widzenia klienta pod względem precyzji i efektywności w przypadku automatów tokarskich jest wycinanie rowków doczołowych poza osią oraz w osi materiału. Na operację tę nakładają się, jak w przypadku większości zabiegów obróbki skrawaniem, przygotowanie narzędziowe i parametryzacja maszyn. Dobór narzędzi pod względem geometrii kształtu jest szczególnie ważny w tym przypadku z uwagi na wymagania utrzymania precyzji wymiarowej przy równoczesnej konieczności odbioru wióra podobnie jak przy głębokim wierceniu. Jednakże dodatkowym problem stanowią siły pozaosiowe mogące wprowadzić drgania w materiale przenoszące się wówczas na narzędzie. W tym przypadku ciągłość wióra, w zależności o materiału może zostać zachwiana, co skutkować następnie będzie, finalnym nadmiernym nagrzewaniem się krawędzi ostrza. Pozostałości wiórów mogą ponadto znaleźć się w naciętym rowku. Skrócenie czasu życia narzędzia będzie tylko tego tylko konsekwencją.

Zastosowanie metod optymalizacyjnych polegających na parametryzacji tego procesu jest kluczowe i świadczy o fachowości i doświadczeniu kadry w produkcji precyzyjnych komponentów toczonych na automatach tokarskich, które wkroczyły obecnie już w zakres obróbki wielozadaniowej.

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących możliwości wykonania obróbki wielkoskalowej na automatach tokarskich prosimy o wypełnienie formularza obok, lub o kontakt telefoniczny z naszym biurem handlowym.

Kontakt

METTEC
ul. Piaskowa 3
83-110 Tczew, Poland
tel/fax: +48 58 563 0 234

Mettec
Logo Fundusze Europejskie
Logo Unii Europejskiej
Copyright © 2012 - 2014 by METTEC METALWORKING CNC