Gwintowanie

Gwintowanie

Gwintowanie jest jedną z technik obróbki metalu skrawaniem. Polega na kształtowaniu gwintów (zewnętrznych oraz wewnętrznych) z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, takiego jak frezarka, tokarka, wiertarka czy szlifierka do gwintów.

Do najważniejszych funkcji gwintu możemy zaliczyć:

  • tworzenie połączenia mechanicznego,
  • zamianę ruchu obrotowego na postępowy,
  • przełożenie siłowe (tworzenie większej siły przy wykorzystaniu mniejszej).

Gwintowanie prętów to rodzaj gwintowania zewnętrznego, które nadaje prętom postać śruby. Istnieje wiele rodzajów gwintu, m.in. lewy i prawy, pociągowy i złączny, pojedynczy, dwu- i wielokrotny etc. Popularność prętów gwintowanych wynika z tego, że mogą one służyć do bardzo mocnych zespoleń. Są więc powszechnie stosowane np. w budownictwie, gdzie liczy się wytrzymałość konstrukcji. Gwintować można pręty z najrozmaitszych materiałów, w tym ze stali zwykłej, nierdzewnej i kwasoodpornej.

Firma Mettec zapewnia wiele profesjonalnych usług związanych z gwintowaniem metalu (również w formie prętów). Nasz nowoczesny park maszynowy gwarantuje wysoką precyzję, powtarzalność oraz szybkość realizacji zleceń. Oferujemy również fachowe doradztwo, elastyczność i współpracę na każdym etapie projektu.

Kontakt

METTEC
ul. Piaskowa 3
83-110 Tczew, Poland
tel/fax: +48 58 563 0 234

Mettec
Logo Fundusze Europejskie
Logo Unii Europejskiej
Copyright © 2012 - 2014 by METTEC METALWORKING CNC