Precyzyjne toczenie na automatach tokarskich swiss-type · MetTec
Precyzyjne toczenie na automatach tokarskich swiss-type

Precyzyjne toczenie na automatach tokarskich swiss-type

Obszar zastosowań oraz dziedziny przemysłowej produkcji, w których części i komponenty toczone na automatach tokarskich zyskują duże znaczenie, stale się poszerza. Wśród precyzyjnych części toczonych na automatach tokarskich najczęściej wymienia się:

  • osie i ośki z profilami kształtowymi,
  • wałki precyzyjnych napędów,
  • osie i komponenty z kształtową obróbką ukośną,
  • tuleje pod mechanizmy,

Segmenty rynku, które stanowią głównych odbiorców precyzyjnych części toczonych wymienia się:

  • sektor produkcji technologii IT: HDD FDB Parts;
  • sektor medyczny: implanty;
  • przemysł motoryzacyjny;
  • przemysł elektrotechniczny i maszynowy;
  • sektor techniki zamocowań i armatury przemysłowej;
  • sektor techniki zamocowań i armatury przemysłowej;

Precyzyjne toczenie na automatach tokarskich swiss-type

Jest szereg powodów, dla których wielozadaniowa obróbka skrawaniem na automatach tokarskich osiąga unikatową przewagę. Cechy, które wymienić tu należy to przede wszystkim: precyzja oraz wysoka wydajność. Są to czynniki, które podkreślają wyższość precyzyjnej obróbki na automatach tokarskich względem innych ścieżek technologicznych. Najwyższa jakość przy seryjnej powtarzalności produkcji sprawia, że obróbka wiórowa na automatach tokarskich CNC stanowi wyspecjalizowaną dziedzinę wśród szeroko dostępnej technologii obróbki skrawaniem.
Wiele komponentów w dzisiejszej dobie seryjnej produkcji przemysłowej powstaje w pełni automatycznym procesie. W szczególności dzieje się tak w przypadku produkcji na wieloosiowych automatach tokarskich CNC. Automatyzacja produkcji rozpoczyna się na etapie digitalizacji produktu, transferu CAD/CAM, przygotowania i predefiniowania narzędzi, samej produkcji, a na odbieraniu detali i pomiarach skończywszy.

Produkcja części na automatach

W procesie automatyzacji dotyczącej wieloczynnościowej obróbki skrawaniem nasza firma jest w ciągłym rozwoju. Nowe projekty są, które podejmujemy, są motorem do działań nad doskonaleniem naszych metod wytwarzania.

W celu uzyskania dokładnych informacji handlowych dotyczących produkcji precyzyjnych elementów maszyn na obrabiarkach cyfrowych prosimy o kontakt telefoniczny lub o wypełnienie formularza obok.

Kontakt

METTEC
ul. Piaskowa 3
83-110 Tczew, Poland
tel/fax: +48 58 563 0 234

Mettec
Logo Fundusze Europejskie
Logo Unii Europejskiej