Precyzyjne toczenie na automatach tokarskich swiss-type

Precyzyjne toczenie na automatach tokarskich swiss-type

Obszar zastosowań oraz liczba dziedzin produkcji przemysłowej, w których części i komponenty toczone na automatach tokarskich zyskują duże znaczenie, stale się poszerza. Wśród precyzyjnych części toczonych na automatach tokarskich najczęściej wymienia się:

  • osie i ośki z profilami kształtowymi,
  • wałki precyzyjnych napędów,
  • osie i komponenty z kształtową obróbką ukośną,
  • tuleje pod mechanizmy.

Segmenty rynku, dla których toczenie CNC jest niezastąpionym wyborem to:

  • sektor produkcji technologii IT: HDD FDB Parts;
  • sektor medyczny: implanty;
  • przemysł motoryzacyjny;
  • przemysł elektrotechniczny i maszynowy;
  • sektor techniki zamocowań i armatury przemysłowej;
  • sektor techniki zamocowań i armatury przemysłowej.

Precyzyjne toczenie na automatach tokarskich swiss-type

Dlaczego automaty tokarskie i produkcja części precyzyjnych?

Jest szereg powodów, dla których wielozadaniowa obróbka skrawaniem na automatach tokarskich osiąga unikatową przewagę. Toczenie w technologii CNC to przede wszystkim precyzja oraz wysoka wydajność. Są to czynniki, które podkreślają wyższość precyzyjnej obróbki na automatach tokarskich nad innymi ścieżkami technologicznymi. Najwyższa jakość przy seryjnej powtarzalności produkcji sprawia, że obróbka wiórowa na automatach tokarskich CNC, stanowi wyspecjalizowaną dziedzinę powszechnie dostępnej technologii obróbki skrawaniem. Toczenie na automatach tokarskich sterowanych komputerowo jest tańsze, szybsze i o wiele bardziej precyzyjne niż wtedy, gdy tokarką steruje tokarz, nawet bardzo doświadczony i wydajny. Sprawia to, że produkcja seryjna toczeniem jest obecnie bardzo opłacalna, a elementy toczone w technologii CNC są idealnie dopasowane i trwalsze od innych.

Na znaczeniu zyskuje wciąż produkcja części precyzyjnych, dlatego wiele komponentów w dzisiejszej dobie seryjnej produkcji przemysłowej powstaje w całkowicie zautomatyzowanym procesie. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku produkcji na wieloosiowych automatach tokarskich CNC. Automatyzacja produkcji rozpoczyna się na etapie digitalizacji produktu, transferu CAD/CAM, przygotowania i predefiniowania narzędzi, samej produkcji, a kończy na odbiorze detali i pomiarach.

Produkcja części precyzyjnych na automatach

W procesie automatyzacji dotyczącej wieloczynnościowej obróbki skrawaniem nasza firma jest w ciągłym rozwoju. Nowe projekty, które podejmujemy, są motorem do działań nad doskonaleniem naszych metod wytwarzania, aby produkcja seryjna toczeniem wpisywała się w oczekiwania coraz to nowszych grup odbiorców. Produkcja seryjna toczeniem części precyzyjnych to więc dziedzina, w której jesteśmy specjalistami.

W celu uzyskania dokładnych informacji handlowych dotyczących produkcji precyzyjnych elementów maszyn na obrabiarkach cyfrowych prosimy o kontakt telefoniczny lub o wypełnienie formularza obok.

Kontakt

METTEC
ul. Piaskowa 3
83-110 Tczew, Poland
tel/fax: +48 58 563 0 234

Mettec
Logo Fundusze Europejskie
Logo Unii Europejskiej
Copyright © 2012 - 2014 by METTEC METALWORKING CNC