Automaty tokarskie

Automaty tokarskie

Nasze automaty tokarskie wyposażyliśmy w nowe narzędzia skrawające. Te działania są związane z prowadzeniem testów nowych mechanizmów, a ich celem jest zwiększenie wydajności produkcyjnej, rzadsze korekty w procesie obróbki i większa stabilność wymiarowa. W procesach obróbki skrawaniem na automatach tokarskich czasy przestojów związane z korektą ustawienia narzędzi wiążą się ze szczególnie wysokimi kosztami. Odpowiednie parametry obróbki, a także jakość narzędzi skrawających, są kluczowe dla stabilności procesu i jego efektywności.

Podczas realizacji projektu dla branży automotive, gdzie koszty produkcji są kluczowe ze względu na osiągane marże, udało się nam zredukować zużycie narzędzi aż o 32%. Toczenie na automacie tokarskim natomiast odbywa się w czasie krótszym przyspieszonym o 8%. Osiągniecie to stało się możliwe do zrealizowania po zoptymalizowaniu narzędzi skrawających.

Automaty tokarskie wykorzystują rozmaite narzędzia skrawające, m.in. noże, frezy, gwintowniki, narzynki, zdzieraki i wykańczaki. Stosowanie najstaranniej dobranych narzędzi najwyższej jakości pozwala nam znacząco poprawiać zarówno tempo, jak i jakość produkcji.

Kontakt

METTEC
ul. Piaskowa 3
83-110 Tczew, Poland
tel/fax: +48 58 563 0 234

Mettec
Logo Fundusze Europejskie
Logo Unii Europejskiej
Copyright © 2012 - 2014 by METTEC METALWORKING CNC