Toczenie z prętów

Toczenie z prętów

W ramach projektu proces development wdrożone zostały nowe rozwiązania narzędziowe w dziedzinie toczenia z prętów na automatach tokarskich.

Pracowaliśmy od dłuższego czasu nad jakością czołowej powierzchni elementów tocznych. Badania, a następnie próby przeprowadzone na automatach tokarskich miały za zadanie zoptymalizować hybrydowe podejście doboru tooling’u i parametrów obróbczych. Wiadomo, że obwodowe prędkości skrawania maleją wraz ze zbliżaniem się procesu obróbki (toczenia na automatach tokarskich) do osi obrotu materiału, co ma swoje konsekwencje jakościowe.

Dla operacji przebiegających w centrum materiału obrabianego wykonaliśmy szereg prób optymalizacji parametrów skrawania i narzędzi wiodącej firmy narzędziowej Sandvik®. Miały one na celu uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni toczonej o parametrach Ra wymaganych przez klientów w dziedzinach elektrotechnicznych i automotive.

Wyniki tych doświadczeń we współpracy z doradcami narzędziowymi Sandvik® zaowocowały zdobyciem rozwiązań dla dziedziny toczenia na automatach tokarskich i zostały zaaprobowane przez klienta, który poszukiwał rozwiązania problemu jakościowego od ponad dwóch lat.

Kontakt

METTEC
ul. Piaskowa 3
83-110 Tczew, Poland
tel/fax: +48 58 563 0 234

Mettec
Logo Fundusze Europejskie
Logo Unii Europejskiej
Copyright © 2012 - 2014 by METTEC METALWORKING CNC