Precyzyjne toczenie detali CNC

Precyzyjne toczenie detali CNC

Toczenie precyzyjne CNC jest jednym z bardziej skomplikowanych zagadnień, albowiem precyzja przy obróbce skrawaniem na automatach tokarskich jest przy dzisiejszych wymaganiach odbiorców istotą całego procesu. Oczekiwania wielu gałęzi przemysłu nie pozostawiają dzisiaj dużego marginesu błędu. Nasza wykwalifikowana kadra zdaje sobie z tego sprawę i wie, jak wiele szczegółów odgrywa rolę przy planowaniu i wdrożeniu produkcji. Precyzja w procesie obróbki toczeniem CNC na automatach tokarskich to:

Toczenie precyzyjne CNC

  • analiza kluczowych wymagań stawianych produktowi;
  • planowanie procesu na podstawie specjalistycznego oprogramowania wspomagającego;
  • dobór narzędzi i oprzyrządowania, także „tailor made”;
  • wymagania stawiane materiałom wybranym do produkcji;
  • dążenie do optymalizacji i stabilności procesu obróbki;
  • stały monitoring i kontrola produkcji.

Elementy precyzyjne to nasza specjalność

W naszej firmie na podstawie doświadczeń zdobytych przy wielooperacyjnej obróbce CNC na automatach tokarskich podejmujemy się zadań, które stawiają silne wymagania jakościowe odnośnie do produktu i całego procesu produkcji. Toczenie precyzyjne CNC to bowiem wielodziedzinowa obróbka m.in. skrawaniem, szlifowanie, frezowanie i rozmaite zabiegi międzyoperacyjne. Stała współpraca z największymi dostawcami narzędzi, projektowanie profilu i kształtu narzędzia, a następnie jego optymalizacja – to wspólne działania podejmowane przez naszych inżynierów wraz z dostawcami w celu osiągnięcia maksymalnej precyzji. Możemy zaoferować swój wkład w tworzenie oprzyrządowania w celu optymalizacji procesu toczenia CNC. Obróbka sterowana numerycznie to teraźniejszość, ale i przyszłość w przemyśle metalowym. toczenia CNC.

Produkcja precyzyjna detali – nie idziemy na skróty

Dobór materiałów użytych do precyzyjnego toczenia musi stawiać dość wyśrubowane wymagania. Dotyczą one zarówno precyzji wymiarowej surowca, jak i jego jednolitego składu. Należy postawić dostawcy materiałów odpowiednie wymagania, których brak może przekreślić możliwość osiągnięcia oczekiwanej precyzji toczenia. W szczególności należy zauważyć, że obróbkę precyzyjną na automatach tokarskich rozumiemy jako seryjną produkcję detali, której nieodłączną cechą musi być stabilność i mierzona powtarzalność cech produktu.

Czekamy na Twoje pytania

W celu uzyskania dokładnych informacji handlowych dotyczących produkcji precyzyjnych elementów maszyn na obrabiarkach cyfrowych prosimy o kontakt.

 

 

Kontakt

METTEC
ul. Piaskowa 3
83-110 Tczew, Poland
tel/fax: +48 58 563 0 234

Mettec
Logo Fundusze Europejskie
Logo Unii Europejskiej
Copyright © 2012 - 2014 by METTEC METALWORKING CNC